Plany Inwestycyjne na Osiedlu - Garaże po drugiej stronie ulicy

Forum dla wszystkich mieszkańców osiedla 1000-lecia w Katowicach. Sprawy dzielnicy, inwestycje itp.
believe

Plany Inwestycyjne na Osiedlu - Garaże po drugiej stronie ulicy

Postautor: believe » 27 mar 2017, 09:14

Witam widzę że posiadacie sporą wiedzę więc warto znów się zapytać czy posiadacie informacje co z terenem na przeciw NOWEGO Tysiąclecia a DTŚ. Stoją tam ustawione chaotycznie garaże i dość spory bałagan. Są jakieś palny z tym terenem związane ??
Załączniki
1.png
1.png (54.08 KiB) Przejrzano 1028 razy

Awatar użytkownika
Mariusz

Re: Plany Inwestycyjne na Osiedlu - II

Postautor: Mariusz » 27 mar 2017, 15:29

Ponownie odsyłam do BIP UM Katowice - tam znajduje się MPZP terenu osiedla (dla terenu Epione i Nowego Tysiąclecia jest osobny plan).
Link: http://bip.katowice.eu/PublishingImages ... ficzny.jpg

Czyli patrząc po tym będą tam tereny zielone. Zamiast garaży (ale dokładnie w ich obrębie) może powstać jedynie parking. Niestety nie mam wiedzy do kogo należy działka, a nie mam w sobie tyle samozaparcia żeby sprawdzać eKW. Przynajmniej do czasu zmiany MPZP nie powstanie tam nic złego, a zmienić plan to nie taka prosta sprawa. Pytanie, które się pojawia - czy mamy szansę liczyć na uporządkowanie tego terenu. Żeby to sprawdzić trzeba by znać właściciela działek - Miasto, Spółdzielnia Piast czy prywatny właściciel. Jeśli np. Miasto można próbować uporządkować teren np. ze środków Budżetu Obywatelskiego ;)

Misery

Re: Plany Inwestycyjne na Osiedlu - Garaże po drugiej stronie ulicy

Postautor: Misery » 02 maja 2017, 20:24

Cześć,

zgodnie z mapami dostępnymi na stronie UM, teren o który pytacie jest to działka 36/22. Jest ona wg legendy własnością Gminy bez użytkowania wieczystego. Z MPZP wynika, że pas między oczyszczalnią a cmentarzem to ZPI - teren zieleni urządzonej o charakterze izolacyjnym. Przypuszczam, że tą część działki raczej ciężko będzie zmienić na inny charakter zagospodarowania. W części przy ulicy Tysiąclecia (w miejscu garaży) jest to teren ZP - teren zieleni urządzonej. Z racji tego, że działka jest własnością Gminy można by chyba było zaproponować jakiś projekt na ten fragment z budżetu obywatelskiego?

Obrazek

believe

Postautor: believe » 27 wrz 2017, 19:54

Przydało by się zrobić jakomś propozycji projektu na budżet obywatelski w na następne głosowanie. BO 2019. np. SKWER ŚRODKOWY TAUZEN. Z przyjaznym parkiem do wypoczynku w centrum z DUŻĄ FONNATĄ. Przed naszymi mieszkaniami prezentowało by się to pięknie i estetycznie. Aby zachęcić innych mieszkańców osiedla to skróciło by to dojście do kościoła z Górnego Tuzena. Można też jeszcze coś dodać np. jakiś plac zabaw itp.

Może znajdzie się ktoś ambitny i mający wiedzę jak tworzy się taki projekt, z chęciom bym się w to zaangażował.
Załączniki
65efd6a4809e74e3.jpg
65efd6a4809e74e3.jpg (79.61 KiB) Przejrzano 513 razy

Awatar użytkownika
agnieszka

Postautor: agnieszka » 19 lis 2017, 23:14

Duży plac zabaw jest od strony parku, tak samo siłownia. Mały plac zabaw mamy pod blokiem. A plac zabaw w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza wydaje mi się jakiś taki upiorny trochę;).

Nie znam się na tworzeniu takich projektów ale proponuję wybieg dla psów, bo w okolicy nigdzie nie ma. Najbliższy w parku daleko od wszystkiego bez kontroli i przez to potem nie trudno o trutki dla szczurów rozsypane bezpośrednio na wybiegu dla psów, plus błotniste podłoże, więc wybieg jest raczej mało atrakcyjny. Jedyny atrakcyjny w "okolicy" jest na Józefowcu (nie widziałam ale słyszałam same dobre opinie).

Propozycja wybiegu dla psów wydaje mi się "kupi" głos wielu posiadaczy psów na osiedlu dając szansę projektowi. Sam teren zielony i nie daj by jeszcze parkingi to prawie połowa projektów to proponuje w BO. A faktycznie przydało by się ucywilizować tamten teren, bo wieczorami tam jest jakoś tak strasznie nieprzyjemnie, a te pojedyncze samochody znikające w drzewach.. Jak w horrorze;). A w sumie patrzymy w tamtą stronę tylko my, więc projekt żeby przejść potrzebuje "złotego biletu".

Alejki, ławki, wybieg dla psów, miejsce do odpoczynku przyjemne dla oka, koniecznie miejsce do przypięcia roweru (kupi to kolejną grupę osób ewentualnie zainteresowanych i zmotywowanych żeby pokonać ten "szmat drogi" i tam dotrzeć). Coś takiego jak jest obok Lidla przy ścieżce rowerowej. Mała rzecz a czasem naprawdę tego brakuje, może stacja naprawy rowerów. Koniecznie połączenie istniejących traktów pieszych (skrócenie drogi do kościoła/Auchana i mamy kolejna grupę która może dać głos i szansę projektowi;P). Zwiększenie bezpieczeństwa przez ucywilizowanie tego terenu.

Bardzo ładnie zagospodarowana została przestrzeń pomiędzy Pogotowiem/Izbą Dziecka, a Chrobrego 13 przy al. Jadwigi Śląskiej. Ładna mała architektura i pełno ławek, oświetlenie.

Projekt "ucywilizowania nieużytków" jest świeżo zrealizowany po drugiej stronie budynku Epione, podobno też ładnie ale jeszcze osobiście nie widziałam. Gdyby ktoś znał kogoś kto pracował przy projekcie tego zrealizowanego z sukcesem "cywilizowania nieużytków" to można by poznać sprawdzone utarte już szlaki.

Wszystko byle tylko nie kosztem terenów zielonych.
Wie ktoś na jakiej zasadzie tam są te garaże? Kto z tego korzysta? Na jakich zasadach? Czy trzeba to uwzględnić w projekcie? Czy będzie dało sie dogadać z tymi co z tego korzystają tak żeby nie narobić sobie wrogów i silnej opozycji? Czy w ogóle będzie dało sie z nimi dogadać? Ewentualnie jaki teren wchodzi w grę, bo kompromisem by było ucywilizowanie okolic garaży, a stworzenie fajnego zakątka miedzy garażami, a drogą do cmentarza. Nigdy sie tam nie zapuszczałam ale garaże nie mają wartości estetycznej i najładniej było by gdyby ich nie było ale nie wiadomo czy takie rozwiązanie jest możliwe. Jest ktoś dobry w takich wywiadach środowiskowych?

Jak będę w stanie w czymś pomóc to też chętnie pomogę.

Wróć do „Nasze osiedle”