Plany Inwestycyjne na Osiedlu - Nowe Tysiąclecie, kolejne etapy

Forum dla wszystkich mieszkańców osiedla 1000-lecia w Katowicach. Sprawy dzielnicy, inwestycje itp.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 46
Rejestracja: 19 lis 2016, 21:27
Lokalizacja: Katowice

Plany Inwestycyjne na Osiedlu - Nowe Tysiąclecie, kolejne etapy

Postautor: Mariusz » 29 mar 2017, 10:13

http://www.housemarket.pl/inwestycje/10 ... 10538.html
Osiedle Nowe Tysiąclecie będzie większe. Nowe wieże w przygotowaniu
W Katowicach uruchomiony będzie największy, trzeci etap osiedla mieszkaniowego Nowe Tysiąclecie, składający się z trzech wież na prawie 350 lokali.

Autor: HouseMarket.pl 13 marca 2017 12:53
Realizowane przez J.W. Construction Holding Nowe Tysiąclecie powstaje w bardzo dobrej lokalizacji – przy ul. Tysiąclecia 24, pomiędzy ulicą Chorzowską, a Drogową Trasą Średnicową, w pięknej scenerii parku krajobrazowego w Katowicach.

Osiedle składać się będzie z pięciu budynków mieszkalno-użytkowych o łącznej liczbie 610 mieszkań i 375 komórek lokatorskich. W ofercie znajdują się mieszkania o powierzchni pomiędzy 28 mkw. a 134 mkw.

W 2017 roku spółka planuje zakończyć inwestycje m.in.: Bliska Wola etap C, Zielona Dolina II etap I, Zielona Dolina III, Nowe Tysiąclecie etap B1.
http://www.katowice.pro/jwc-pozycza-na- ... siaclecie/
JWC pożycza na Nowe Tysiąclecie
27.03.2017 20:11270
Warszawski deweloper J.W. Construction pozyskał fundusze na realizację kolejnego etapu osiedla Nowe Tysiąclecie.

Kredyt został zaciągnięty w celu finansowania i refinansowania kosztów netto związanych z realizacją trzeciego etapu inwestycji. W ramach tej fazy przedsięwzięcia planowane są trzy wielokondygnacyjne budynki, w których znajdzie się 346 lokali mieszkalnych. Obiekty powstaną przy ul. Tysiąclecia i będą położone na południe od już istniejących dwóch wieżowców wybudowanych przez JWC w ramach dwóch etapów.

Pierwszy z budynków został oddany do użytkowania na początku ub. roku, drugi ma być przekazany mieszkańcom na początku drugiego kwartału br. W obu wieżowcach powstało w sumie 271 mieszkań.

Kredyt na realizację trzeciego etapu opiewa na kwotę 42 mln zł i został udzielony przez Getin Noble Bank. Zgodnie z umową, ostateczny termin spłaty zobowiązania ustalono na 20.12.2019 r. Zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka umowna do kwoty 63 mln zł na nieruchomości, na której realizowana jest inwestycja. Teren przeznaczony pod trzeci etap Nowego Tysiąclecia ma 9 701 m².

Następny projekt w kolejce

Os. Tysiąclecia cieszy się od kilku lat niesłabnącym zainteresowaniem deweloperów. Niewykluczone, że w najbliższym czasie ruszy budowa kolejnych obiektów w środkowej części osiedla. Dla terenu o powierzchni 28 742 m², położonego przy ul. Zawiszy Czarnego pomiędzy Nowym Tysiącleciem a „Kukurydzami”, katowicka spółka Epione stara się obecnie o pozwolenia administracyjne na budowę wieżowców mieszkalnych. Zgodnie z dokumentem inwestycja obejmowałaby realizację dziewięciu budynków o wysokości do 17 kondygnacji. Jednak dotychczas firma nie przedstawiła publicznie swoich planów.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość