Spotkanie z RJP ws. zabudowy działki EPIONE

Forum dla wszystkich mieszkańców osiedla 1000-lecia w Katowicach. Sprawy dzielnicy, inwestycje itp.
Ewa Maria

Re: Spotkanie z RJP ws. zabudowy działki EPIONE

Postautor: Ewa Maria » 26 maja 2017, 12:47

Cześć,

byłam dzisiaj w UM. Podobno trochę już tych wniosków jest (codziennie składanych jest pare sztuk).

Chciałabym podpisać listę, gdzie mogę ją dostać ?

Awatar użytkownika
Lucy

Postautor: Lucy » 26 maja 2017, 13:39

Cześć
Cieszę się, że są jeszcze osoby chętne aby coś w tym temacie zrobić - każde wsparcie się liczy :)

Już odpowiadam: osobną sprawą są podpisy pod petycją, a osobną wnioski składane w Urzędzie Miasta.
1) podpisy pod petycją - umówmy się że dzisiaj około godz. 17ej zostawię listę na Ochronie budynku Nowego Tysiąclecia przy głównym wejściu (ul.Tysiąclecia 24, nowy budynek koło LIDLA), można się będzie dopisać. Te podpisy wykorzystujemy składając zbiorowe petycje u Prezydenta Miasta, w Samorządzie itd.

2) wnioski w Urzędzie Miasta - składamy głównie wnioski o zmianę Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzeni, proponując aby na działce dostępne były tylko zabudowa usługowa do wysokości 3kondygnacji, z udziałem zieleni urządzonej. Te wnioski składane są indywidualnie przez Mieszkańców w Urzędzie Miasta Katowice ul. Rynek 1 na I piętrze - wystarczy pobrać dokument z https://www.sekap.pl/katalog.seam?id=23 ... &cid=12085
(.pdf na samym dole strony), wydrukować, uzupełnić i złożyć w Urzędzie za potwierdzeniem. Złożenie wniosku trwa 3-5min (jest bezproblemowe), można go też wysłać pocztą. Przykładowe uzasadnienie: 'Dotyczy obszaru 3MW/U na działce nr ewid 44/2 obręb Dz.Tysiąclecie/0018 przy ul. Zawiszy Czarnego. Ten obszar powinien zostać przeznaczony wyłącznie pod zabudowę usługową do wysokości maksymalnie 3 kondygnacji, z udziałem zieleni urządzonej. Teren jest zlokalizowany między inwestycjami 25piętrowymi ‘Kukurydzami’ a 17piętrowym ‘Nowym Tysiącleciem’, dalsze zagęszczenie zabudowy na tym obszarze obniży bezpieczeństwo i komfort życia okolicznych mieszkańców - m.in. wzrost smogu, pogorszenie jakości powietrza, zmniejszenie dostępu do światła dziennego, trudniejszy dostęp do usług medycznych, przedszkoli, szkół, żłobków, zmniejszenie przepustowości dróg'

Pozdrowienia! Lucyna

Ewa Maria

Postautor: Ewa Maria » 26 maja 2017, 14:10

Super,
mogę zabrać 1 listę do domu i pozbierać podpisy rodziny?

Awatar użytkownika
Lucy

Postautor: Lucy » 26 maja 2017, 14:15

Oczywiście tak (sama podobnie zrobiłam, im nas więcej tym lepiej) :)

Ewa Maria

Postautor: Ewa Maria » 26 maja 2017, 16:36

Oki, w taki razie wezmę dzisiaj i oddam w poniedziałek :-)

Awatar użytkownika
Lucy

Postautor: Lucy » 26 maja 2017, 19:10

Nie ma sprawy. Jesli ktos jeszcze moze pobrac liste i pozbierac podpisy wsrod rodziny/ znajomych/ w pracy itp to bardzo prosze - listy sa dostepne do pobrania, panowie z Ochrony powiadomieni aby listy wydawac. Jesli materialu braknie, to zrobimy ksero. Pozdrowienia :)

Ewa Maria

Postautor: Ewa Maria » 30 maja 2017, 09:16

cześć,
listę zostawię jutro na portierni
pozdawiam

keshymarkyz

Postautor: keshymarkyz » 13 kwie 2018, 12:04

These morans can make those issues normaly Steroids For Sale

alessiomarkz