Spotkanie z RJP ws. zabudowy działki EPIONE

Forum dla wszystkich mieszkańców osiedla 1000-lecia w Katowicach. Sprawy dzielnicy, inwestycje itp.
Awatar użytkownika
Lucy

Spotkanie z RJP ws. zabudowy działki EPIONE

Postautor: Lucy » 19 kwie 2017, 10:02

Witajcie! Skontaktowałam się z Radą Jednostki Pomocniczej nr 9 Osiedle Tysiąclecia - wydaje się, że moglibyśmy połączyć siły i zacząć wspólnie działać w kierunku uzyskania wpływu na zabudowę działki Epione (pomiędzy Nowym Tysiącleciem a Kukurydzami). Na pewno dzięki temu bylibyśmy bardziej skuteczni... :idea:

Planujemy dedykowane spotkanie robocze poświęcone tematowi zabudowy działki Epione 44/2 w dniu 27 kwietnia o godz. 17:30 w siedzibie RJP przy ul. Piastów 8 (lokal na I piętrze Pawilonu Handlowego). Co Wy na to? Czy jesteście chętni, aby się spotkać i opracować wspólny 'plan gry'?

Awatar użytkownika
Lucy

Re: Spotkanie z RJP ws. zabudowy działki EPIONE

Postautor: Lucy » 19 kwie 2017, 15:08

Dodaję link bezpośredni do zaproszenia: https://www.facebook.com/events/457710557905374/
oraz treść postu:

Rada Jednostki Pomocniczej nr 9 Osiedle Tysiąclecia – w obliczu wyzwania.
Drodzy Mieszkańcy, uprzejmie informujemy że w dniu 27.04.2017 - o godzinie 17:00 będziemy na Was czekać w naszej siedzibie przy ul. Piastów 8 (lokal na I piętrze pawilonu handlowego). Chcielibyśmy porozmawiać z Wami na dwa ważne i bardzo aktualne tematy dotyczące naszego osiedla TYSIĄCLECIA. Pierwszy z nich to najnowsza edycja Budżetu Obywatelskiego - jeśli Macie pomysły na wnioski i Chcielibyście to z nami omówić, zapytać o coś to zapraszamy serdecznie. Co kilka głów to nie jedna :)
Drugi to sprawa, która ostatnio wzburzyła wielu Mieszkańców naszego osiedla - planowana budowa wysokich budynków mieszkalnych na terenie leżącym pomiędzy ul. Zawiszy Czarnego a Nowym Tysiącleciem. Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców z całego osiedla, którzy są zainteresowani tą sprawą. Może wspólnie uda się wypracować jakiś tok postępowania w tym temacie.
ZAPRASZAMY

nocny

Postautor: nocny » 27 kwie 2017, 18:23

Jeśli ktoś był na spotkaniu to niech opisze co się ciekawego działo i jakie działania są planowane.

Aszakoto

Postautor: Aszakoto » 27 kwie 2017, 23:10

Ja próbowałem znaleść miejsce spotkania w budynky nr 8 - chodziłem z 3 razy dookoła, zaglądałem do SOD i do spółdzielni i jedne co mi jeden koleś powiedział na informacji to, to że też ktoś się o to pytał. Komuś udało się znaleźć?

Awatar użytkownika
Lucy

Postautor: Lucy » 28 kwie 2017, 20:45

Oczywiście tak, byliśmy silną grupą na spotkaniu... Aszakoto: trzeba wejść po schodach na Ipiętro budynku usługowego, na drzwiach jest szyld 'Rada...'.

Co ustaliliśmy? Mniej więcej:
1) wygląda na to, że rzeczywiście powinniśmy jak najszybciej wnioskować o zmianę MPZP (proponując zamiast zwartej zabudowy bloków punkty usługowe) https://www.sekap.pl/katalog.seam?id=15 ... t&cid=4211
2) powinniśmy zebrać podpisy pod protestem Mieszkańców Tysiąclecia 24 przeciw planowanej zabudowie Epione
3) na podstawie naszych podpisów jw. Radni os. Tysiąclecia (z wsparciem prawnika oraz architekta pana Franta) wystąpią w naszym imieniu m.in. na posiedzeniu Komisji Infrastruktury, spróbują interweniować u Prezydenta Miasta, przygotują odwołanie od opinii środowiskowej ...

Więcej grzechów nie pamiętam ;) Pozdrowienia!

Awatar użytkownika
Mariusz

Postautor: Mariusz » 29 kwie 2017, 19:10

Oczywiście nie mogłem być, bo praca. Wygląda na to, że Rada ma pomysł na konkretne działania. Bardzo mnie to cieszy, bo zawsze jakaś nadzieja.. ;)

Co do zmiany MPZP mam z tyłu głowy takie obawy, że teraz, gdy już Inwestor kupił działkę, określił w jakiś sposób cel i to co chce zrobić z inwestycją - Miasto nie zechce ryzykować późniejszej walki przed Sądem o odszkodowanie... już sama procedura zmiany MPZP to koszt dla miasta i wydaje mi się, że gdyby całość zacząć przeprowadzać zanim w ogóle Epione kupiło działkę byłaby znacznie większa szansa na przeprowadzenie procedury i uchwalenie "lepszego" z naszej perspektywy Planu. Nie spotkałem się (ma ktoś może jakikolwiek przykład?) również z podobną sytuacją w Polsce, gdzie skutecznie udało się zablokować inwestycję. Z reguły o zmianę MPZP występuje właśnie Inwestor. Podobnie łatwiej by było gdyby MPZP paradoksalnie nie było...

Natomiast co do protestu, zbierania podpisów itd. to jak najbardziej uważam, że warto próbować. 8-)

Awatar użytkownika
Lucy

Postautor: Lucy » 02 maja 2017, 09:03

Na spotkaniu omawialismy te tematy:
- Epione nie naleza sie odszkodowania do momentu uzyskania zgody na zabudowe (mamy jeszcze doslownie 'chwile')
- jedna z naszych Sasiadek opowiadala o inwestycji w Kato ktora (w wyniku oprotestowania Mieszkancow, zebrania podpisow pod petycja) udalo sie zablokowac

Zacznijmy dzialac, ta dyskusja za bardzo sie przedluza! Pozdrowienia.

Awatar użytkownika
Lucy

Postautor: Lucy » 05 maja 2017, 13:11

Lista protestacyjna ws planowanej zabudowy Epione zostala udostepniona (goscinnie) w pomieszczeniu Ochrony budynku A Nowego Tysiaclecia, przy wejsciu do pierwszego budynku. Prosimy Was i/lub kazdego zainteresowanego Mieszkanca Katowic o podpis pod petycja - przykladowo, jesli Mieszkancem jest x-osobowa rodzina to proponuje zeby podpisal sie kazdy pelnoletni z tej rodzinki osobno (liczy sie doslownie kazdy glos). Bedziemy potrzebowac Waszego wsparcia aby dzialac w tej sprawie dalej -> z gory Wam dziekuje :idea:

Ewa Maria

Postautor: Ewa Maria » 25 maja 2017, 16:28

Cześć,
może głupie pytanie....ale czy na listę mogą się wpisywać tylko oosby zameldowane z Katowicach?

Awatar użytkownika
Lucy

Postautor: Lucy » 26 maja 2017, 10:49

Tak, najlepiej gdyby to były osoby zamieszkujące w Katowicach (nie koniecznie z osiedla Tysiąclecia) ponieważ nasze podpisy są wykorzystywane do wywierania wpływu/nacisku na lokalną administrację i jednostki samorządowe. Przykładowo: Prezydent Miasta Katowice zapewne nie bardzo przejmie się opinią kogoś np. z Poznania, bo jego elektoratem są mieszkańcy Katowic. Z drugiej strony poparcie kogoś spoza Katowic nie zaszkodzi (na pewno nie unieważnia całej listy). ;)

Jeśli chodzi o samą listę: Panowie z Ochrony poinformowali nas, że już nie ma zainteresowania ws. podpisów - dlatego listę pobraliśmy. Gdyby ktoś jeszcze chciał udzielić poparcia, to proszę o informację (zorganizuję dostarczenie dodatkowych arkuszy do podpisu).

Wróć do „Nasze osiedle”