Plany Inwestycyjne na Osiedlu - Działka Epione

Forum dla wszystkich mieszkańców osiedla 1000-lecia w Katowicach. Sprawy dzielnicy, inwestycje itp.
boskimat
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2017, 20:37

Re: Plany Inwestycyjne na Osiedlu - Działka Epione

Postautor: boskimat » 08 lis 2017, 22:22

Był ktoś z was na spotkaniu i streściłby co tam się działo. Niestety pracuje i mie dałem rady. Dzięki za info

Awatar użytkownika
Lucy
Posty: 121
Rejestracja: 02 lis 2016, 15:32

Re: Plany Inwestycyjne na Osiedlu - Działka Epione

Postautor: Lucy » 10 lis 2017, 06:43

Byliśmy - było 'gorąco' i dość emocjonalnie :oops: Garść informacji można pozyskać tutaj:
http://katowice24.info/mieszkancy-walcz ... siaclecia/
https://tvs.pl/informacje/katowice-nowe ... tor-wideo/

Z informacji w miarę konkretnych które przekazał nam Epione najważniejsze są takie:
- potwierdzili że budynki będą postawione na wspólnej podstawie (prawdopodobnie forma piętrowego monolitu z blisko osadzonymi budynkami)
- tuż za budynkami Nowego Tysiąclecia i LIDL zostanie wybudowana droga dojazdowa dla nowej inwestycji
- wszystkie kolizyjne instalacje teletechniczne przechodzące przez działkę Epione będą przesuwane na granice działki (czasowe niedostępności mediów będą nieuniknione, jednak wykonawcy prac dołożą starań aby były minimalne)

Na teraz jesteśmy przerażeni jak to będzie wyglądać: według naszych kalkulacji łącznie Kukurydze, Nowe Tysiąclecie i Epione to będzie około 6tys. mieszkańców i 3-4tys. aut (na tym małym terenie) :( Przez najbliższe 10lat ten teren będzie sporym placem budowy. Docelowo będzie to typowa miejsca dżungla.... już nie mówiąc o korkach przy ulicach wyjazdowych z osiedla.


-----------------
Dla zainteresowanych mieszkańców Nowego Tysiąclecia pełne 'sprawozdanie' ze spotkania z Epione dostępne jest na grupie Facebook 'Nowe Tysiąclecie plus'


Awatar użytkownika
agnieszka
Posty: 23
Rejestracja: 21 paź 2016, 23:38

Re: Plany Inwestycyjne na Osiedlu - Działka Epione

Postautor: agnieszka » 20 lis 2017, 23:15

Cytując facebooka:

"Rada Jednostki Pomocniczej nr 9 Osiedle Tysiąclecia – 8-) pod wrażeniem.
57 min ·
‎Kochani - wielkie brawa dla Mieszkańców Nowego Tysiąclecia, którzy jako strony postępowania zaskarżyli decyzję Prezydenta Miasta Katowice w sprawie braku konieczności badania wpływu na środowisko inwestycji EPIONE !!! Dostaliśmy dzisiaj od Pani Lucyny taką wiadomość :

Lu Cy‎ do Rada Jednostki Pomocniczej nr 9 Osiedle Tysiąclecia
18 min ·
Mamy dobre nowiny ws. planowanej inwestycji Epione :D Samorządowe Kolegium Odwoławcze decyzją z dn. 14 listopada br. przychyliło się do wniosków mieszkańców - uchylona została w całości w całości zaskarżona decyzja [o braku oddziaływania planowanej inwestycji Epione na środowisko] i sprawa została skierowana do ponownego rozpatrzenia przez organ pierwszej instancji. Rozgrywka mieszkańcy Tauzena kontra Epione 1:0 dla nas, piłka w grze. Brawo my!!!"

Awatar użytkownika
Lucy
Posty: 121
Rejestracja: 02 lis 2016, 15:32

Re: Plany Inwestycyjne na Osiedlu - Działka Epione

Postautor: Lucy » 26 lis 2017, 09:18

Potwierdzam, mamy mały sukces ;) I chociaż daleko jeszcze do pozytywnego zamknięcia tego tematu, to mamy np. pierwsze sygnały o 'zmniejszeniu skali inwestycji' http://katowice24.info/na-os-tysiacleci ... szkaniowa/

INFOrmacyjnie: zatrzymanie Epione na etapie decyzji środowiskowej jest efektem pracy kilkunastu mieszkańców NowegoTysiąclecia, którzy złożyli odpowiedni wniosek do Urzędu Miasta. Złożenie wniosku trwało 3minuty. Zachęcam wszystkich, aby się angażować - dużo zależy od tego czy chce nam się ruszyć z przysłowiowej kanapy...

-------------------
Dla NT bieżące informacje w temacie planowanej inwestycji Epione publikujemy na https://www.facebook.com/groups/845149848966062/
Osoby spoza grupy zachęcamy do kontaktu i współpracy (razem, sporą grupą mamy większe szanse)

Awatar użytkownika
Lucy
Posty: 121
Rejestracja: 02 lis 2016, 15:32

Re: Plany Inwestycyjne na Osiedlu - Działka Epione

Postautor: Lucy » 27 lis 2017, 17:12

To kolejna inicjatywa związana z powstrzymaniem planowanej inwestycji Epione
https://naszademokracja.pl/petitions/ch ... 1511782561
Przekazuję z prośbą o poparcie: podpisujcie i udostępniajcie :)

EwKa
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2017, 15:38

Re: Plany Inwestycyjne na Osiedlu - Działka Epione

Postautor: EwKa » 16 sty 2018, 20:04

Lucy pisze: Przy tej okazji zachęcam Was do składania wniosków o zmianę Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzeni dla tego terenu
Złożyłam wniosek o zmianę miejscowego planu i taką oto dostałam odpowiedź
"W odpowiedzi na wniosek z dnia 9.12.2017 r. o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki nr 44/2, k. m. 18, obręb 0018 Dz. Tysiąclecie, uprzejmie informuję, iż został on zarejestrowany w rejestrze wniosków o sporządzenie lub zmianę miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego prowadzonym na podstawie art. 31 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Ponadto informuję, iż sprawa zagospodarowania tego terenu jest analizowana w tut. Wydziale w związku z powziętymi informacjami o sprzeciwie wobec realizacji zamierzenia inwestycyjnego.
Przedmiotowa działka zgodnie z obowiązującym planem miejscowym (Uchwała Rady Miasta Katowice Nr LXI/1244/10 z dnia 30 czerwca 2010 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego obszar położony w rejonie ulic: Bolesława Chrobrego i Tysiąclecia w Katowicach) stanowi teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i/lub zabudowy usługowej użyteczności publicznej o mniej intensywnych wskaźnikach i parametrach zabudowy i zagospodarowania niż wynikające ze stanu istniejącego osiedla. W zakresie wysokości zabudowy przyjęto wartości jak dla niższych istniejących budynków mieszkalnych, ustalono także odpowiednio mniejszy wskaźnik powierzchni zabudowy niż wynikający z analizy stanu rzeczywistego poszczególnych terenów istniejącego osiedla. Znacznie zwiększony w stosunku do pozostałych terenów został minimalny wskaźnik procentowy terenu biologicznie czynnego. Utrzymane zostały istniejące tereny zieleni przy ul. Chrobrego (Skwer Kidonia), Chorzowskiej oraz Tysiąclecia o powierzchni porównywalnej do powierzchni wyznaczonej w planie pod nową zabudowę, możliwość lokalizacji zabudowy ograniczono dodatkowo szerokimi pasami nieprzekraczalnych linii zabudowy. Uchwała w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego uregulowała także sposób orientowania nowych budynków w przestrzeni. Tak przyjęte zasady zagospodarowania mają na celu kształtowanie nowej zabudowy w sposób minimalizujący negatywny wpływ intensyfikacji zainwestowania na Osiedle Tysiąclecia.
Nadmieniam również, iż kierunki przeznaczeń terenów stanowiły przedmiot analiz w późniejszej procedurze sporządzania Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania miasta Katowice – II edycja, które Rada Miasta Katowice uchwaliła w 2012 r. (Uchwała Nr XXI/483/12 Rady Miasta Katowice z dnia 25 kwietnia 2012 r.). W tym dokumencie, stanowiącym akt kierownictwa wewnętrznego o charakterze strategicznym, utrzymywane jest przeznaczenie przedmiotowego terenu na cele zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej."
Przeczą sami sobie? dali pozwolenie na 9 wieżowców po 17 pięter ściśniętych jeden obok drugiego a niby teren ma mieć mniej intensywną zabudowę niż reszta osiedla. Można coś z tym jeszcze zrobić, czy po prostu odpisali i wniosek o zmianę planu nic nie dał?

Sagittarius
Posty: 11
Rejestracja: 26 mar 2017, 12:37

Re: Plany Inwestycyjne na Osiedlu - Działka Epione

Postautor: Sagittarius » 07 lut 2018, 14:23

Cześć,

właśnie ruszył temat: PONOWNEGO ROZPATRZENIA SPRAWY DOTYCZĄCEJ WYDANIA DECYZJI O ŚRODOWISKOWYCH UWARUNKOWANIACH DLA PRZEDSIĘWZIĘCIA EPIONE:

http://bip.katowice.eu/Ogloszenia/Tabli ... 2&menu=679
Ponowny_wniosek_o_dec_srod_Epione(1).png
Ponowny_wniosek_o_dec_srod_Epione(1).png (172.95 KiB) Przejrzano 783 razy
Szczegółów wniosku nie znam. Trzebaby się do UM wybrać i zobaczyć czy kształt planowanej inwestycji jest taki sam jak poprzednio.

Sagittarius
Posty: 11
Rejestracja: 26 mar 2017, 12:37

Re: Plany Inwestycyjne na Osiedlu - Działka Epione

Postautor: Sagittarius » 24 mar 2018, 18:52

Byłem kilka dni temu w wydziale komunikacji Urzędu Miejskiego rozpatrującego sprawę ponownego wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dla inwestycji Epione.

Generalnie żadnych nowych wieści. Ogłoszenie zamieszczone na stronie Urzędu Miasta informuje, że takowa procedura się rozpoczeła. Po uchyleniu pierwszej decyzji środowiskowej przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze (SKO) z automatu Urząd Miasta musi ponowić procedurę o wydanie decyzji środowiskowej (tutaj bardzo się zdziwiłem - myślałem, że z tym ponownym wnioskiem to Epione wyszło do UM...).

Jak narazie inwestor (Epione) otrzymał od UM pismo z uwagami SKO, do których musi się ustosunkować. Ma czas do końca marca. Jeszcze tego nie zrobił - więc na chwilę obecną nie ma żadnych korekt, nowych planów, mapek itp.

Można w kwietniu wybrać się do UM sprawdzić co tam Epione odpowiedziało.

Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 46
Rejestracja: 19 lis 2016, 21:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Plany Inwestycyjne na Osiedlu - Działka Epione

Postautor: Mariusz » 06 maja 2018, 10:14

Obwieszczenie UM w sprawie inwestycji Epione.
http://bip.katowice.eu/Ogloszenia/Tabli ... 5&menu=679

Jest to jedynie informacja, że UM ponownie rozpatruje Wniosek. Inwestor został wezwany do złożenia dodatkowych wyjaśnień w sprawie, któte przedłożył 24.04.2018 roku. Oznacza to tylko tyle, że postępowanie trwa.

Jeśli ktoś ma możliwość podejść do UM przejrzeć czy i ewentualnie co zostało zmienione to byłoby miło. Może uda mi się samemu podejść jak wrócę do Katowic.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość